Туя західна Колумна куля на штамбі | Туя западная Колумна шар на штамбе | Thuja occidentalis Columna ball on shtambe

Модель: 853
Уцінка
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 1700 грн
Є в наявності

Туя західна Колумна (стрижена куля на штамбі)


Thuja occidentalis Columna


Туя западная Колумна (стриженный шар на штамбе)

 

Синоніми: туя Колона, туя стрижена під кулю.

Походження / історія: туя західна широко відома як білий, східний або болотний кедр і росте в східній частині Північної Америки та вирощується в Європі як декоративне дерево. Назву arborvitae або «дерево життя» відносять до 16 століття, коли французький дослідник Картьє дізнався від індіанців, як використовувати хвою дерева для лікування цинги. Сьогодні туя західна в основному використовується в гомеопатії в якості настоянки, також використовується в якості фітотерапії при гострих і хронічних інфекціях верхніх дихальних шляхів. Сорт туї західної Колумна, був отриманий в кінці XIX століття і описаний Л. Шпетом в 1904 році.

Опис: тую Колумна можна формувати і підтримувати в певній формі та розмірі. Хвойне дерево має дуже густе і стовпчасте зростання. Складається з сильно розгалужених пагонів, покритих плоскими лускатими і м'якими голками, кінці яких тупі. Для туї цього сорту характерний темно-зелений колір, який не змінюється протягом року. Туя західна Колумна (стрижена куля на штамбі) стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: вузький, стовпчастий різновид туї західної з сильним ростом.

Висота / діаметр: висота і діаметр рослини залежить від висоти штамбу і діаметру крони.

Швидкість зростання: відноситься до швидко зростаючих рослин. Річний приріст сягає 30 сантиметрів.

Шишки: рідкі, довгасто-яйцеподібні, довжиною близько 1 см. Незрілі шишки світло-зеленого кольору, при дозріванні буро-коричневі. Вони з'являються у великій кількості, особливо на старих екземплярах. При появі шишок на Вашому деревці рекомендуємо прибирати для більш густого зростання крони.

Хвоя: луската темно-зелена, блискуча, взимку не змінює забарвлення. У тіні забарвлення темніє.

Ставлення до світла: на сонячних ділянках крона стає щільніша і яскравіша. У тіні крона трохи втрачає щільність.

Вид ґрунту: вимагає досить родючого і вологого ґрунту. Зростає як на кислих, так і на лужних ґрунтах, хоча надає перевагу кислому ґрунту.

Застосування: туя західна на штамбі - прекрасне деревце для Вашого саду. Штамбові рослини відомі досить давно, багато хто з них мають вікову історію. Штамбами прикрашають патіо, позначають вхід в будинок або веранду, встановлюють в центрі мощених майданчиків. Рекомендується для малих садів і змішаних композицій. Чудово виглядають кулі на штамбі в топіарних садах, алейних посадках. Також використовується в якості солітера.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б). Купити тую західну Колумна (стрижена куля на штамбі) в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Обхват стовбура: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
ком40кг 160-180см 30-40см 140см 6-8см 1700 грн
-
+
ком45кг 180-200см 50-60см 130-150см 10-12см 10р 2200 грн
-
+
ком50кг 200-220см 50-60см 160-170см 10-12см 10р
Уцінка
2150 грн
-
+
ком60кг 220-240см 40-50см 75см та 155см 12-14см 13р 2300 грн
-
+
ком55кг 220-240см 40-50см 170-180см 9-11см 11р 2600 грн
-
+
ком60кг 240-260см 50-60см 170см 12-14см 14р 2350 грн
-
+
ком65кг 240-260см 70-80см 180см 18-20см 14р 2550 грн
-
+
Від 1700 грн

Посадка: туя - рослина, яке дуже любить полив і дощування і добре на нього відгукується. Садимо в родючий ґрунт або субстрат, на 3-5 см нижче існуючого рівня ґрунту, ретельно заповнюючи порожнечі. Навколо рослини з ґрунту формуємо бортик для полегшення рясного поливу на перші кілька місяців після посадки. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: протягом місяця після пересадки на нове місце, тую поливають раз в 7 днів. Витрата води на одну рослину становить не менше 10 л, якщо погода дуже суха - обсяг води збільшують удвічі. Для туї краще використовувати полив методом дощування.

Обрізка: щоб куля на штамбі мала прекрасний вид, потрібно проводити стрижку хвої двічі на рік, а при появі нової порослі на штамбі необхідно одразу ж її видаляти.

Догляд: як і для всіх садових рослин - прополка, культивація, не допускати задерніння бур'янами. Неправильні поливи в сонячну спекотну погоду можуть призвести до цементування ґрунту. Поливати краще у вечірній час. Ґрунт повинен зволожитися на всю глибину посадкової ями.

Мульчування: пристовбурні кола після посадки бажано замульчувати подрібненою корою хвойних рослин. Мульча, крім зменшення випаровування води з ґрунту і боротьби з бур'янами, також захищає коріння від промерзання.

Хвороби і шкідники: личинки хруща та совки в ґрунті, кліщі (побачити які можна лише за допомогою лупи), туєва тля, псевдощитівка, міль пістрянка, личинки листової листовійки, короїд, жуки-довгоносики. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Туя західна Колумна (стрижена куля на штамбі)


Thuja occidentalis Columna


Туя западная Колумна (стриженный шар на штамбе)

 

Синоніми: туя Колона, туя стрижена під кулю.

Походження / історія: туя західна широко відома як білий, східний або болотний кедр і росте в східній частині Північної Америки та вирощується в Європі як декоративне дерево. Назву arborvitae або «дерево життя» відносять до 16 століття, коли французький дослідник Картьє дізнався від індіанців, як використовувати хвою дерева для лікування цинги. Сьогодні туя західна в основному використовується в гомеопатії в якості настоянки, також використовується в якості фітотерапії при гострих і хронічних інфекціях верхніх дихальних шляхів. Сорт туї західної Колумна, був отриманий в кінці XIX століття і описаний Л. Шпетом в 1904 році.

Опис: тую Колумна можна формувати і підтримувати в певній формі та розмірі. Хвойне дерево має дуже густе і стовпчасте зростання. Складається з сильно розгалужених пагонів, покритих плоскими лускатими і м'якими голками, кінці яких тупі. Для туї цього сорту характерний темно-зелений колір, який не змінюється протягом року. Туя західна Колумна (стрижена куля на штамбі) стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: вузький, стовпчастий різновид туї західної з сильним ростом.

Висота / діаметр: висота і діаметр рослини залежить від висоти штамбу і діаметру крони.

Швидкість зростання: відноситься до швидко зростаючих рослин. Річний приріст сягає 30 сантиметрів.

Шишки: рідкі, довгасто-яйцеподібні, довжиною близько 1 см. Незрілі шишки світло-зеленого кольору, при дозріванні буро-коричневі. Вони з'являються у великій кількості, особливо на старих екземплярах. При появі шишок на Вашому деревці рекомендуємо прибирати для більш густого зростання крони.

Хвоя: луската темно-зелена, блискуча, взимку не змінює забарвлення. У тіні забарвлення темніє.

Ставлення до світла: на сонячних ділянках крона стає щільніша і яскравіша. У тіні крона трохи втрачає щільність.

Вид ґрунту: вимагає досить родючого і вологого ґрунту. Зростає як на кислих, так і на лужних ґрунтах, хоча надає перевагу кислому ґрунту.

Застосування: туя західна на штамбі - прекрасне деревце для Вашого саду. Штамбові рослини відомі досить давно, багато хто з них мають вікову історію. Штамбами прикрашають патіо, позначають вхід в будинок або веранду, встановлюють в центрі мощених майданчиків. Рекомендується для малих садів і змішаних композицій. Чудово виглядають кулі на штамбі в топіарних садах, алейних посадках. Також використовується в якості солітера.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б). Купити тую західну Колумна (стрижена куля на штамбі) в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: туя - рослина, яке дуже любить полив і дощування і добре на нього відгукується. Садимо в родючий ґрунт або субстрат, на 3-5 см нижче існуючого рівня ґрунту, ретельно заповнюючи порожнечі. Навколо рослини з ґрунту формуємо бортик для полегшення рясного поливу на перші кілька місяців після посадки. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: протягом місяця після пересадки на нове місце, тую поливають раз в 7 днів. Витрата води на одну рослину становить не менше 10 л, якщо погода дуже суха - обсяг води збільшують удвічі. Для туї краще використовувати полив методом дощування.

Обрізка: щоб куля на штамбі мала прекрасний вид, потрібно проводити стрижку хвої двічі на рік, а при появі нової порослі на штамбі необхідно одразу ж її видаляти.

Догляд: як і для всіх садових рослин - прополка, культивація, не допускати задерніння бур'янами. Неправильні поливи в сонячну спекотну погоду можуть призвести до цементування ґрунту. Поливати краще у вечірній час. Ґрунт повинен зволожитися на всю глибину посадкової ями.

Мульчування: пристовбурні кола після посадки бажано замульчувати подрібненою корою хвойних рослин. Мульча, крім зменшення випаровування води з ґрунту і боротьби з бур'янами, також захищає коріння від промерзання.

Хвороби і шкідники: личинки хруща та совки в ґрунті, кліщі (побачити які можна лише за допомогою лупи), туєва тля, псевдощитівка, міль пістрянка, личинки листової листовійки, короїд, жуки-довгоносики. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Вічнозелені; Топіар;
Форма росту Рослини на штамбі;
Висота рослини 1-1,5м; 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 0,5-1м; 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег прісної водойми; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху;
Особливості рослини Зимова декоративність стовбура; Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Туя західна Колумна (стрижена куля на штамбі), туя західна стрижена Колумна, туя західна стрижена куля Колумна, Thuja occidentalis Columna, фото, опис, купити, саджанець.