Горобина звичайна | Рябина обыкновенная | Sorbus aucuparia

Модель: 517
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 700 грн
Є в наявності

Горобина звичайна

Рябина обыкновенная

Sorbus aucuparia


Горобина звичайна рекомендується для групових і поодиноких насаджень в муніципальному озелененні алей, проспектів, скверів, вулиць міст, містечок, селищ. Тому що вона невибаглива: витримує як інтенсивне освітлення, так і півтінь, може тривалий час обходитись без поливу, морозостійка, має відносно компактні розміри і декоративна протягом усього року. Звичайно, що це всім відома рослина, але ця красуня-грація ніколи не набридає. Ажурність і легкість – ті чарівні палички, які допомагають знаходити життєрадісне втілення креативних ідей при ландшафтному проектуванні. Рясне цвітіння та яскраві горобинові плоди, які зберігаються всю зиму на дереві, ще більше і виразніше посилюють це відчуття.

Синоніми: сорбус аукупарія, скорушина, скорух, юд (лемківське), юдина.

Походження / історія: кельтське 'sorb' - терпкий, гіркий, вказує на смак плодів. Слово «aucuparia» в назві виду має цікаве походження. Воно складається з двох коренів - «avis», яке перекладається як «птах», і «capere» - «залучати». Це пов'язано з тим, що в давні часи червоні ягоди використовували в якості приманки для піймання птахів. Горобина вважається символом щастя і миру в родині. У давнину був звичай - в кінці вересня гілки з плодами зв'язували у пучечки і розвішували під дахами будинків, люди вірили, що таким чином дерево захистить їх від усякого лиха. Для того, щоб очистити від затхлості воду зі струмка в неї опускали гілку горобини на кілька годин, після чого вона ставала придатною для пиття.

Опис сорту / переваги: горобина звичайна - дерево з овальною формою крони і з непарноперистим листям, зверху темно-зеленим, голим, знизу більш світлим, опушеним, восени жовтим або помаранчевим. Перевагою цього дерева є красиві листочки і біленькі щитовидні суцвіття, які незабаром перетворюються в помаранчеві плоди, зібрані в грона, що залишаються на дереві всю зиму, прикрашаючи його і слугуючи кормом для птахів.

Форма: листопадне дерево з овальною формою крони (див. фото).

Розмір: висота дорослої рослини залежить від догляду та формування 7-12 м, а діаметр крони 4-6 м.

Швидкість зростання / сила росту: молоді саджанці за рік зростають на 30-40 см.

Пагони: тонкі, довгі, ростуть в сторони і вгору, молоді гілочки сірувато-червоні, старі темно коричневого кольору.

Листя: зеленого кольору, непарноперисте, 18 - 20 см завдовжки. Восени жовте або помаранчеве.

Квітки: щитоподібні суцвіття складаються з численних, білих квіток.

Час цвітіння: травень-червень.

Плоди: круглі, яблукоподібні, помаранчево-червоні ягідки зібрані в грона, дозрівають у серпні.

Світло: горобина світлолюбна, але може рости і в тіні. Максимальна декоративність і кращий розвиток цієї рослини проявляються при достатньому освітлені.

Волога: саджанцям горобини потрібно забезпечити регулярний помірний полив, хоч це і посухостійка рослина, але кращий ріст спостерігається при достатньому зволожені.

Ґрунт: витримує всі види ґрунтів, але краще розвивається на дренованому, родючому ґрунті.

Застосування: горобину звичайну використовують при створенні алей, озеленені парків і в міських насадженнях. Найкращий вигляд має в одиночній посадці посеред газону, так найбільше проявляються всі її декоративні якості. Гармонійно виглядає з хвойними рослинами і в різноманітних листяних композиціях. Завдяки своїм красивим листям і яскравим плодам, які залишаються на дереві взимку вона буквально створена для того щоб прикрашати ділянку. Крім декоративних особливостей Горобина має лікувальні властивості. Її плоди використовують в народній медицині.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Горобину звичайну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Обхват стовбура: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
45л 200-250см 70-80см
Акція
1600 грн
-
+
10л 220-280см 40-50см
Акція
700 грн
-
+
ком 250-280см Ø20-30см 4-6см
Акція
1400 грн
-
+
Від 700 грн

Посадка: саджанці горобини розташовують на ділянці з інтервалом 4-6 м один від одного і від інших дерев. Глибина і діаметр ями – 60-80 см. Заготовляють суміш із 5 кг торфокомпосту і верхнього шару ґрунту, додають в неї 2-3 лопати перепрілого гною, 200 г суперфосфату та 100 г деревної золи й добре все перемішують. Заповнюють ями цією сумішшю на третину, потім до половини засипають котлован звичайної землею, виливають в нього відро води й дають їй увібратися. Умочіть коріння саджанця в глиняну бовтанку, помістіть його в центр ями й заповніть простір ґрунтовою сумішшю, що залишилася, або ґрунтом із верхнього шару ґрунту. Після посадки добре втрамбуйте поверхню навколо саджанця й полийте його. Саджанець має опинитися в землі на 2-3 см глибше, ніж він ріс у розсаднику. Коли вода вбереться, замульчуйте пристовбурні кола шаром перегною, торфу, сіна, трави, соломи, тирси або іншого органічного матеріалу завтовшки 5-10 см. Для того, щоб горобина добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: при посадці Sorbus aucuparia (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 2-4 відер води під кожне дерево і мульчують (перегній, солома, трава). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту.

Обрізка: стригти горобину щороку, як більшість інших плодових дерев, немає необхідності. Досить проводити цю процедуру один раз в 3-5 років, що є ще одним плюсом у догляді за рослиною. Горобина добре витримує формуючу обрізку.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини горобини звичайної може уражати попелиця, борошниста роса, тля. Головне визначити шкідника або поставити діагноз для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування від шкідників інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Горобина звичайна

Рябина обыкновенная

Sorbus aucuparia


Горобина звичайна рекомендується для групових і поодиноких насаджень в муніципальному озелененні алей, проспектів, скверів, вулиць міст, містечок, селищ. Тому що вона невибаглива: витримує як інтенсивне освітлення, так і півтінь, може тривалий час обходитись без поливу, морозостійка, має відносно компактні розміри і декоративна протягом усього року. Звичайно, що це всім відома рослина, але ця красуня-грація ніколи не набридає. Ажурність і легкість – ті чарівні палички, які допомагають знаходити життєрадісне втілення креативних ідей при ландшафтному проектуванні. Рясне цвітіння та яскраві горобинові плоди, які зберігаються всю зиму на дереві, ще більше і виразніше посилюють це відчуття.

Синоніми: сорбус аукупарія, скорушина, скорух, юд (лемківське), юдина.

Походження / історія: кельтське 'sorb' - терпкий, гіркий, вказує на смак плодів. Слово «aucuparia» в назві виду має цікаве походження. Воно складається з двох коренів - «avis», яке перекладається як «птах», і «capere» - «залучати». Це пов'язано з тим, що в давні часи червоні ягоди використовували в якості приманки для піймання птахів. Горобина вважається символом щастя і миру в родині. У давнину був звичай - в кінці вересня гілки з плодами зв'язували у пучечки і розвішували під дахами будинків, люди вірили, що таким чином дерево захистить їх від усякого лиха. Для того, щоб очистити від затхлості воду зі струмка в неї опускали гілку горобини на кілька годин, після чого вона ставала придатною для пиття.

Опис сорту / переваги: горобина звичайна - дерево з овальною формою крони і з непарноперистим листям, зверху темно-зеленим, голим, знизу більш світлим, опушеним, восени жовтим або помаранчевим. Перевагою цього дерева є красиві листочки і біленькі щитовидні суцвіття, які незабаром перетворюються в помаранчеві плоди, зібрані в грона, що залишаються на дереві всю зиму, прикрашаючи його і слугуючи кормом для птахів.

Форма: листопадне дерево з овальною формою крони (див. фото).

Розмір: висота дорослої рослини залежить від догляду та формування 7-12 м, а діаметр крони 4-6 м.

Швидкість зростання / сила росту: молоді саджанці за рік зростають на 30-40 см.

Пагони: тонкі, довгі, ростуть в сторони і вгору, молоді гілочки сірувато-червоні, старі темно коричневого кольору.

Листя: зеленого кольору, непарноперисте, 18 - 20 см завдовжки. Восени жовте або помаранчеве.

Квітки: щитоподібні суцвіття складаються з численних, білих квіток.

Час цвітіння: травень-червень.

Плоди: круглі, яблукоподібні, помаранчево-червоні ягідки зібрані в грона, дозрівають у серпні.

Світло: горобина світлолюбна, але може рости і в тіні. Максимальна декоративність і кращий розвиток цієї рослини проявляються при достатньому освітлені.

Волога: саджанцям горобини потрібно забезпечити регулярний помірний полив, хоч це і посухостійка рослина, але кращий ріст спостерігається при достатньому зволожені.

Ґрунт: витримує всі види ґрунтів, але краще розвивається на дренованому, родючому ґрунті.

Застосування: горобину звичайну використовують при створенні алей, озеленені парків і в міських насадженнях. Найкращий вигляд має в одиночній посадці посеред газону, так найбільше проявляються всі її декоративні якості. Гармонійно виглядає з хвойними рослинами і в різноманітних листяних композиціях. Завдяки своїм красивим листям і яскравим плодам, які залишаються на дереві взимку вона буквально створена для того щоб прикрашати ділянку. Крім декоративних особливостей Горобина має лікувальні властивості. Її плоди використовують в народній медицині.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Горобину звичайну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: саджанці горобини розташовують на ділянці з інтервалом 4-6 м один від одного і від інших дерев. Глибина і діаметр ями – 60-80 см. Заготовляють суміш із 5 кг торфокомпосту і верхнього шару ґрунту, додають в неї 2-3 лопати перепрілого гною, 200 г суперфосфату та 100 г деревної золи й добре все перемішують. Заповнюють ями цією сумішшю на третину, потім до половини засипають котлован звичайної землею, виливають в нього відро води й дають їй увібратися. Умочіть коріння саджанця в глиняну бовтанку, помістіть його в центр ями й заповніть простір ґрунтовою сумішшю, що залишилася, або ґрунтом із верхнього шару ґрунту. Після посадки добре втрамбуйте поверхню навколо саджанця й полийте його. Саджанець має опинитися в землі на 2-3 см глибше, ніж він ріс у розсаднику. Коли вода вбереться, замульчуйте пристовбурні кола шаром перегною, торфу, сіна, трави, соломи, тирси або іншого органічного матеріалу завтовшки 5-10 см. Для того, щоб горобина добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких паршивих звичок знищення (підкорення) природи «на благо» людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: при посадці Sorbus aucuparia (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 2-4 відер води під кожне дерево і мульчують (перегній, солома, трава). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту.

Обрізка: стригти горобину щороку, як більшість інших плодових дерев, немає необхідності. Досить проводити цю процедуру один раз в 3-5 років, що є ще одним плюсом у догляді за рослиною. Горобина добре витримує формуючу обрізку.

Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини горобини звичайної може уражати попелиця, борошниста роса, тля. Головне визначити шкідника або поставити діагноз для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування від шкідників інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Дерева;
Форма росту Одностовбурні дерева; Овальні та яйцеподібні;
Висота рослини 7-15м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Помаранчевий; Жовтий;
Колір квітів Білий;
Період цвітіння Травень; Червень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти;
Кліматична зона України 3 зона (-40°С-34,5°С)
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Алейні дерева для міст і ЖК; Природні пейзажні парки; Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність листя; Зимова декоративність плодів; Медонос; Корм для пташок взимку;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Горобина звичайна | Рябина обыкновенная | Sorbus aucuparia