Ялівець звичайний Грінмантл / Грін Мантл
Можжевельник обыкновенный Гринмантл/Грин Мантл
Juniperus communis Greenmantle/Green Mantle
Синоніми: Ялівець Грінмантл, Ялівець Грін Мантл, Ялівець Грін Монтл, Ялівець Грін Монтл, Ялівець Greenmantle, Ялівець Грінмантл, Juniperus Greenmantle, Juniperus Green Мantle.
Опис: це один з найкрасивіших, ґрунтопокривних сланких сортів ялівцю. Карликовий, повільноростучий чагарник, досягає у віці 10 років тільки 10 см висоти при діаметрі 1,5 м. Крона широка і розлога з вельми декоративними світло-зеленими гілками, дуже цікаві щеплені форми на штамбі. Гарно виглядає в поодиноких посадках, в хвойних і змішаних групах, в кам'янистих садах. Висота дорослої рослини: 20см, діаметр крони 2м.
Швидкість росту: повільноростучий, 15-25 см в рік, в 10 років досягає 0,3 м висоти при діаметрі до 1,5 м.
Хвоя: світло-зеленого кольору, м'яка, неколюча до 10 мм завдовжки.
Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбний, краще висаджувати на сонячне місце, в тіні буде втрачати яскравість забарвлення.
Ґрунт: невибагливий до ґрунтів, буде рости на всіх помірно сухих ґрунтах від кислих до лужних.
Шкідники: ялівець Greenmantle, що вирощується у відкритому ґрунті, стійкий до хвороб і шкідників. При появі грибкових захворювань (шютте, іржа) необхідна дворазова обробка препаратами (ХОМ, Бордосская суміш, Ордан) або сучасним фунгіцидами. При появі комах-шкідників (щитівка, галиці, попелиці) дворазова обробка інсектицидами (Актара, Актеллік, Децис, Карате).
Шкідники ялівцю: павутинний кліщ, ялівцева мінуюча міль, тля та ялівцева щитівка. Профілактика і лікування - навесні і повторно влітку проводять обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч).
Хвороби ялівців: трахеомікозное в'янення (фузаріоз) ялівцю, іржа ялівцю, всихання гілок ялівцю, альтернаріоз ялівцю, буре шютте ялівцю (бура снігова пліснява хвойних порід), шютте ялівцю, нектріоз кори гілок ялівцю. Лікування і профілактика - обробка фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д) або по дідівськи - дворазова обробка препаратами. Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але це не дешево. Як правило, за допомогою інтернету і численних фотографій хвороб і шкідників, сучасний садівник може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини. Використання ЗЗР: перед першим застосуванням будь-який препарат необхідно випробувати на одній рослині. Якщо протягом доби стан рослини не погіршився, можна застосовувати препарат на всіх рослинах даного виду. Для більшої ефективності рекомендується чергувати препарати. Будьте обережні при використанні засобів захисту рослин. Завжди читайте інструкцію на етикетці та інформацію про препарат перед застосуванням. Проводьте обробки з дотриманням всіх правил безпеки.