Кедр ліванський Глаука Пендула | Cedrus libani Glauca Pendula | Кедр ливанский Глаука Пендула

Модель: 1244
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 12000 грн
Є в наявності

Кедр ліванський Глаука Пендула


Cedrus libani Glauca Pendula


Кедр ливанский Глаука Пендула



Синоніми: Кедр атлантичний Глаука Пендула, Cedrus atlantica Glauca Pendula.

Ареал: гори Передньої Азії (Тавр, Ліван, Сирія) в межах 1000-2100м. над рівнем моря.

Походження / історія: Кедр ліванський - національний символ Лівану. Його величний профіль - на гербі країни, на прапорі, на монетах і поштових марках і навіть на поліцейських касках. Вищий орден Лівану, яким нагороджують видатних людей тільки своєї країни, також несе зображення кедра. Кедр ліванський за морфологічними ознаками дуже близький до кедра атласького, від якого відрізняється розташуванням гілок (в одній площині), будовою шишки (чіткої бочкоподібної форми). Єгиптяни, фінікійці, іудеї, араби, індуси, греки, римляни високо цінували кедрову деревину, стійку до гниття і пошкодження комахами, міцну і ароматну. З ліванського кедра побудовані Єрусалимський храм, храм Діани в Ефесі, храм Аполлона в Греції, яким вже понад 2000 років.

Опис: Невелике вічнозелене, хвойне дерево з декоративною, спадаючою формою крони, може досягати висоти 4-6 м., з приємною на дотик, м'якою, сріблясто-блакитною хвоєю і цікавими світло-коричневими циліндричними шишками. Головне достоїнство цієї рослини незвичайна плакуча форма, а також посухостійкість і морозостійкість. Кедр ліванський Глаука Пендула стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: вічнозелене дерево з спадаючою формою крони.

Висота / діаметр: Може досягати висоти і діаметра 4-6 м.

Швидкість зростання / сила росту: повільно зростаюча рослина. Cedrus libani Glauca Pendula - рослина-довгожитель.

Хвоя: Кедр Глаука Пендула має сріблясто-блакитну, м'яку, приємну на дотик хвою.

Гілки: дугоподібно спадаючі, бічні схожі на густу гриву, яка звисає вертикально вниз.

Кора: темно-сіра.

Шишки: циліндричні 12 см. завдовжки, дозрівають на 2 або 3 рік.

Світло: Кедр Глаука Пендула полюбляє світлі місця.

Волога: Ця рослина краще росте і розвивається на зволоженому ґрунті. Не витримує застою води.

Ґрунт: Кедр ліванський полюбляє родючий гарно дренований, слабокислий, зволожений ґрунт. Не любить сильно лужні ґрунти.

Коріння: Стрижнева коренева система.

Застосування: Рослини з плакучою формою крони додають романтичну нотку та створюють особливий настрій. Кедр ліванський Глаука Пендула гармонійно виглядає сольно на зеленому газоні і взимку, на тлі білого снігу, а завдяки сріблясто-блакитній хвої добре виглядає на фоні зелених хвойників і інших рослин. Любителів декоративних рослин дуже приваблюють спадаючі гілки, які створюють мальовничий ефект і в будь-яку пору року не втрачають своєї краси допомагаючи створювати вражаючі ландшафтні композиції біля водойм, серед каменів, при створенні хвойних міксбордерів. Використовують в одиночних і групових посадках. Добре витримує стрижку.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5-абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Кедр ліванський Глаука Пендула в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
60л 180-220см 30-50см ТОПІАР Арка 11р
NEW
12000 грн
-
+
60л 250-300см 40-60см ТОПІАР Арка 11р
NEW
14000 грн
-
+
Від 12000 грн

Посадка: Для того, щоб Кедр ліванський Глаука Пендула добре ріс і розвивався, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий/садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. Найголовніше в посадці Кедра Глаука Пендула - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраного в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявної грудки збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Кедр ліванський з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Регулярний.

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підгодувати Кедр ліванський, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Хвороби і шкідники: Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Кедр ліванський Глаука Пендула


Cedrus libani Glauca Pendula


Кедр ливанский Глаука Пендула



Синоніми: Кедр атлантичний Глаука Пендула, Cedrus atlantica Glauca Pendula.

Ареал: гори Передньої Азії (Тавр, Ліван, Сирія) в межах 1000-2100м. над рівнем моря.

Походження / історія: Кедр ліванський - національний символ Лівану. Його величний профіль - на гербі країни, на прапорі, на монетах і поштових марках і навіть на поліцейських касках. Вищий орден Лівану, яким нагороджують видатних людей тільки своєї країни, також несе зображення кедра. Кедр ліванський за морфологічними ознаками дуже близький до кедра атласького, від якого відрізняється розташуванням гілок (в одній площині), будовою шишки (чіткої бочкоподібної форми). Єгиптяни, фінікійці, іудеї, араби, індуси, греки, римляни високо цінували кедрову деревину, стійку до гниття і пошкодження комахами, міцну і ароматну. З ліванського кедра побудовані Єрусалимський храм, храм Діани в Ефесі, храм Аполлона в Греції, яким вже понад 2000 років.

Опис: Невелике вічнозелене, хвойне дерево з декоративною, спадаючою формою крони, може досягати висоти 4-6 м., з приємною на дотик, м'якою, сріблясто-блакитною хвоєю і цікавими світло-коричневими циліндричними шишками. Головне достоїнство цієї рослини незвичайна плакуча форма, а також посухостійкість і морозостійкість. Кедр ліванський Глаука Пендула стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: вічнозелене дерево з спадаючою формою крони.

Висота / діаметр: Може досягати висоти і діаметра 4-6 м.

Швидкість зростання / сила росту: повільно зростаюча рослина. Cedrus libani Glauca Pendula - рослина-довгожитель.

Хвоя: Кедр Глаука Пендула має сріблясто-блакитну, м'яку, приємну на дотик хвою.

Гілки: дугоподібно спадаючі, бічні схожі на густу гриву, яка звисає вертикально вниз.

Кора: темно-сіра.

Шишки: циліндричні 12 см. завдовжки, дозрівають на 2 або 3 рік.

Світло: Кедр Глаука Пендула полюбляє світлі місця.

Волога: Ця рослина краще росте і розвивається на зволоженому ґрунті. Не витримує застою води.

Ґрунт: Кедр ліванський полюбляє родючий гарно дренований, слабокислий, зволожений ґрунт. Не любить сильно лужні ґрунти.

Коріння: Стрижнева коренева система.

Застосування: Рослини з плакучою формою крони додають романтичну нотку та створюють особливий настрій. Кедр ліванський Глаука Пендула гармонійно виглядає сольно на зеленому газоні і взимку, на тлі білого снігу, а завдяки сріблясто-блакитній хвої добре виглядає на фоні зелених хвойників і інших рослин. Любителів декоративних рослин дуже приваблюють спадаючі гілки, які створюють мальовничий ефект і в будь-яку пору року не втрачають своєї краси допомагаючи створювати вражаючі ландшафтні композиції біля водойм, серед каменів, при створенні хвойних міксбордерів. Використовують в одиночних і групових посадках. Добре витримує стрижку.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5-абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Кедр ліванський Глаука Пендула в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: Для того, щоб Кедр ліванський Глаука Пендула добре ріс і розвивався, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий/садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. Найголовніше в посадці Кедра Глаука Пендула - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраного в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявної грудки збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Кедр ліванський з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Регулярний.

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підгодувати Кедр ліванський, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Хвороби і шкідники: Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Одностовбурні дерева; Розлогі; Плакучі; Чудернацькі форми;
Висота рослини 3-7м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Сизий; Блакитний;
Колір крони восени Сизий; Блакитний;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови; Потребує захисту від вітру;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); 7 зона (-17,7°С - 12,3°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Зелені арки; Акценти / солітери;
Особливості рослини Зимова декоративність плодів; Ароматичні рослині; Корм для пташок взимку;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Кедр ліванський Глаука Пендула | Cedrus libani Glauca Pendula | Кедр ливанский Глаука Пендула