Ялина колюча Вальдбрун | Ель колючая Вальдбрун | Picea pungens Waldbrunn

Модель: 639
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 185 грн
Є в наявності

Ялина колюча Вальдбрун


Ель колючая Вальдбрун


Picea pungens Waldbrunn


Синоніми: Ялина Вальбрун, Ялина Вальдрун, Ялина подушкоподібна, Ялина блакитна подушкоподібна Вальдбрун, Ялина Вальдбрунн.

Походження / історія: сорт ялини Вальдбрунн виведений в одному з розсадників Німеччини селекціонером Рольфом Фрідріхом, в 1984 році. Своє ім'я отримала від назви містечка, де розміщувався сам розсадник.

Опис сорту / переваги: ялина колюча Вальдбрун – карликова форма ялини з подушкоподібною формою крони, яка досягає у висоту 0,8 м. Перевагою цієї рослини вважаються компактний розмір та весняні прирости молодої м’якої хвої яскраво-блакитного кольору на тлі минулорічної сріблясто-сизої, яка радує око протягом усього року, і влітку на тлі зелені інших рослин і взимку на тлі білого снігу, а також морозостійкість і невибагливість у вирощувані. Ялина колюча Вальдбрун стане прикрасою Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: ялина Вальдбрун має подушкоподібну форму крони (див. фото).

Розмір: зрілі екземпляри можуть досягати у висоту 0,8 м і в діаметрі 1 м.

Швидкість зростання / сила росту: за десять років підросте на 50 см.

Пагони: жорсткі, короткі, щільні, майже горизонтальні.

Корінь: поверхнева, широка коренева система.

Хвоя: ялина Waldbrunn відрізняється весняним забарвленням хвої яскраво-блакитного кольору, при цьому стара так і залишається сріблясто сизого кольору. Голки товсті, колючі. У ялини Глаука Глобоза в кольорі переважає блакитний відтінок, а у ялини Вальдбрун переважає менш строкатий сизо-синій колір.

Світло: ця рослина полюбляє сонце, та може рости в півтіні.

Волога: при помірному регулярному поливі розвивається набагато краще.

Ґрунт: ялина Вальбрун полюбляє підкислений, дренований, супіщаний або суглинистий, вологий ґрунт. Не витримує застою вологи.

Застосування: цікава форма крони ялини Вальдбрун і забарвлення хвої привертають увагу любителів декоративних рослин, колекціонерів і ландшафтних дизайнерів, адже з її допомогою виходять дуже яскраві ландшафтні композиції. Чудова рослина для кам'янистого саду, альпінарію, роккарію. Завдяки своїм маленьким розмірам здатна скласти гідну компанію карликовим листяним, хвойним, трав'янистим рослинам в контрастних композиціях. Гарний вибір для озеленення маленьких ділянок. Гарні з її участю композиції в квітниках, біля водойм, а також при створенні хвойних міксбордерів. Вона ефектно виглядає і влітку, сольно на зеленому газоні, і взимку, на тлі білого снігу. Хвойні рослини виділяють в навколишній простір фітонциди, очищають повітря від хвороботворних мікроорганізмів.

Кислотність: рН 4.5-5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Ялину колючу Вальдбрун в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
0,5-3л 5-10см 5-10см 185 грн
-
+
10-15см 15-25см 340 грн
-
+
Від 185 грн

Посадка: для того, щоб Picea pungens Waldbrunn добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці ялини - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією.

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Ялина Вальдбрун з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити ялину, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: ялина Вальдбрунн потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Зовсім не терпить засолення ґрунту, застою води біля коріння, зайве ущільнення ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: ялина Вальдбрун може уражатися ялиновою попелицею - небезпечний шкідник ялини колючої, який викликає появу жовтуватих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Тлю можна виявити, підставивши аркуш білого паперу і постукавши по гілочці. Червона і жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Брудно-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою повністю. Побуріння хвої викликає гриб, який вражає в першу чергу нижні гілки ослаблених дерев, на хвої при цьому з'являються жовті або бурі ділянки. Ялиновий павутинний кліщ шкодить зазвичай в період тривалої посухи. В останньому випадку хвоя обплетена павутиною, всередині видно як поїдають хвою гусениці (личинки).Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1г/л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші, і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,5-0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

 

Ялина колюча Вальдбрун


Ель колючая Вальдбрун


Picea pungens Waldbrunn


Синоніми: Ялина Вальбрун, Ялина Вальдрун, Ялина подушкоподібна, Ялина блакитна подушкоподібна Вальдбрун, Ялина Вальдбрунн.

Походження / історія: сорт ялини Вальдбрунн виведений в одному з розсадників Німеччини селекціонером Рольфом Фрідріхом, в 1984 році. Своє ім'я отримала від назви містечка, де розміщувався сам розсадник.

Опис сорту / переваги: ялина колюча Вальдбрун – карликова форма ялини з подушкоподібною формою крони, яка досягає у висоту 0,8 м. Перевагою цієї рослини вважаються компактний розмір та весняні прирости молодої м’якої хвої яскраво-блакитного кольору на тлі минулорічної сріблясто-сизої, яка радує око протягом усього року, і влітку на тлі зелені інших рослин і взимку на тлі білого снігу, а також морозостійкість і невибагливість у вирощувані. Ялина колюча Вальдбрун стане прикрасою Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: ялина Вальдбрун має подушкоподібну форму крони (див. фото).

Розмір: зрілі екземпляри можуть досягати у висоту 0,8 м і в діаметрі 1 м.

Швидкість зростання / сила росту: за десять років підросте на 50 см.

Пагони: жорсткі, короткі, щільні, майже горизонтальні.

Корінь: поверхнева, широка коренева система.

Хвоя: ялина Waldbrunn відрізняється весняним забарвленням хвої яскраво-блакитного кольору, при цьому стара так і залишається сріблясто сизого кольору. Голки товсті, колючі. У ялини Глаука Глобоза в кольорі переважає блакитний відтінок, а у ялини Вальдбрун переважає менш строкатий сизо-синій колір.

Світло: ця рослина полюбляє сонце, та може рости в півтіні.

Волога: при помірному регулярному поливі розвивається набагато краще.

Ґрунт: ялина Вальбрун полюбляє підкислений, дренований, супіщаний або суглинистий, вологий ґрунт. Не витримує застою вологи.

Застосування: цікава форма крони ялини Вальдбрун і забарвлення хвої привертають увагу любителів декоративних рослин, колекціонерів і ландшафтних дизайнерів, адже з її допомогою виходять дуже яскраві ландшафтні композиції. Чудова рослина для кам'янистого саду, альпінарію, роккарію. Завдяки своїм маленьким розмірам здатна скласти гідну компанію карликовим листяним, хвойним, трав'янистим рослинам в контрастних композиціях. Гарний вибір для озеленення маленьких ділянок. Гарні з її участю композиції в квітниках, біля водойм, а також при створенні хвойних міксбордерів. Вона ефектно виглядає і влітку, сольно на зеленому газоні, і взимку, на тлі білого снігу. Хвойні рослини виділяють в навколишній простір фітонциди, очищають повітря від хвороботворних мікроорганізмів.

Кислотність: рН 4.5-5 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - полюбляє кислий ґрунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Ялину колючу Вальдбрун в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: для того, щоб Picea pungens Waldbrunn добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці ялини - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією.

Мінеральні добрива: біля прикореневих кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Ялина Вальдбрун з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити ялину, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: ялина Вальдбрунн потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Зовсім не терпить засолення ґрунту, застою води біля коріння, зайве ущільнення ґрунту. Ні в якому випадку не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і зверху корою.

Хвороби та шкідники: ялина Вальдбрун може уражатися ялиновою попелицею - небезпечний шкідник ялини колючої, який викликає появу жовтуватих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Тлю можна виявити, підставивши аркуш білого паперу і постукавши по гілочці. Червона і жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Брудно-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою повністю. Побуріння хвої викликає гриб, який вражає в першу чергу нижні гілки ослаблених дерев, на хвої при цьому з'являються жовті або бурі ділянки. Ялиновий павутинний кліщ шкодить зазвичай в період тривалої посухи. В останньому випадку хвоя обплетена павутиною, всередині видно як поїдають хвою гусениці (личинки).Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1г/л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. І перші, і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,5-0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

 

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Гніздовидні;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 0,5-1м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений; Сизий; Блакитний;
Колір крони восени Зелений; Сизий; Блакитний;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Низький (0,5-1м);
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Ялина колюча Вальдбрун | Ель колючая Вальдбрун | Picea pungens Waldbrunn