Тсуга канадська Джедделох | Тсуга канадская Джедделох | Tsuga canadensis Jeddeloh

Модель: 382
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 150 грн
Є в наявності

Тсуга канадська Джедделох

Тсуга канадская Джедделох

Tsuga canadensis Jeddeloh

 

Синоніми: тсуга повільно зростаюча, тсуга подушковидна.

Походження / історія: виведена в 1950 р. в німецькому розсаднику в Ольденбурзі і до теперішнього часу є однією з найпоширеніших карликових форм тсуги.

Опис: тсуга канадська Джедделох - мініатюрне, повільно зростаюче, карликове деревце з пониклими гілками, які утворюють воронкоподібну, щільну крону. Кора пагонів - фіолетово-сіра. Хвоя світло-зелена з яскраво-зеленими приростами. Рослина відмінно виглядає на невеликих ділянках і кам'янистих садках.

Тсуга канадська Джедделох стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: округла, з воронкоподібним заглибленням на верхівці, асоціюється з гніздом.

Висота / діаметр: тсуга Jeddeloh у віці 10 років досягає висоти 0,5 м при такому ж діаметрі.

Швидкість зростання: повільно зростаюча рослина. Щорічний приріст гілок 5-10 см.

Плоди: шишки на короткому черешку, яйцеподібні, з тупим кінцем, довжиною 1,5-2 см.

Хвоя: для такого маленького розміру, досить велика і досягає 8-16 мм в довжину, голковидна, але ніжна, має приємний зелений колір.

Пагони: тонкі, звисаючі, розташовані променисто від стовбура. Вони утворюють своєрідну шапочку з гніздовидною лійкою на маківці.

Коренева система: у тсуги поверхнева коренева система.

Ставлення до світла: відносно тіньовитривала рослина, добре розвивається в частково затінених прохолодних місцях, закритих від вітру. Для посадки краще обирати тінисті і напівзатінені місця, так як на сонячних ділянках, особливо навесні, хвоя може підгорати.

Вид ґрунту: рослина добре розвивається на свіжих, родючих, вологих, підкислених, добре дренованих ґрунтах з великою кількістю поживних речовин. Тсуга не виносить застою води.

Застосування: тсуга канадська відмінно виглядає як в групових, так і в солітерних посадках. Гармонує в композиції з іншими хвойними, особливо в затінених місцях, нерідко висаджують з листяними рослинами. Успішно застосовується в посадках нижнього ярусу лісової зони під пологом листяних дерев і кущів. Також може вирощуватися в декоративних контейнерах.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Тсугу канадську Джедделох в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
0,5-3л 10-15см 10-15см 150 грн
-
+
Від 150 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).

Полив: поливати тсугу канадську Jeddeloh потрібно щотижня, по 10 л води на метр ґрунту. Засуху рослина переносить погано, тому ґрунт завжди повинен бути вологим. Час від часу корисно обприскувати крону рослини, але робити це потрібно в похмурі дні, щоб сонячне світло не залишило опіків на хвої.

Обрізка: обрізають тсугу досить рідко, рослина занадто повільно зростає і довгий час не міняє свою форму. Рекомендується щорічно проводити тільки санітарну стрижку, зрізати сухі і хворі гілочки, а також видаляти пагони, що стеляться по землі.

Догляд: як і більшість хвойних рослин, тсуга потребує регулярного поливу і не варто забувати і про обприскуваннях крони.

Тсуга не вимагає постійного внесення добрив, досить в осінній або весняний період підгодувати її компостом. Але не варто переборщувати з ним: дерево цього не любить. Крім компосту для підгодівлі тсуги також підійдуть суміші з великим вмістом фосфору, калію та інших мікроелементів, а ось азотні добрива, навпаки, протипоказані.

Оскільки тсуга зростає дуже повільно, в стрижки вона не потребує, однак гілки,що торкаються землі краще підрізати, щоб уникнути підгнивання.

Для рослини небезпечний не стільки мороз, скільки сніг. Тому його потрібно періодично скидати з гілок, щоб вони не зламалися.

З кінця лютого до кінця березня в сонячні дні необхідно вигрібати сніг з внутрішньої частини або затінювати білим матеріалом для того, щоб не допустити утворення крижаної / сніжної оптичної лінзи, яка за кілька сонячних днів може випалити внутрішню частину крони. Якщо лід закріпився у внутрішній частині і не руйнується без пошкодження хвої - обсипте лінзу чорною землею або низинним чорним торфом - в перший сонячний день лід розтане без опіку рослини.

Хвороби і шкідники: до захворювань вона схильна мало - особливо при дотриманні правильної агротехніки. При вирощуванні на перезволоженому ґрунті рослина може постраждати від грибкових захворювань, в такому випадку кінчики молодих пагонів у куща почнуть засихати, а хвоя пожовтіє і стане обсипатися. Щоб вилікувати рослину, потрібно скоротити кількість поливів і підсушити ґрунт. Дуже важливо спочатку правильно обирати ділянку для тсуги Джедделох і організувати хороший дренаж.

Іноді канадська тсуга страждає від іржі, в цьому випадку на її хвої з'являються іржаві нарости, після чого кущ починає сохнути і в'янути. З іржею борються за допомогою фунгіцидів, а сильно постраждалі частини рослини видаляють. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

З комах для канадської тсуги небезпечні павутинний кліщ, щитівка, гусениці і тля. Якщо на хвої рослини з'явилися личинки комах, необхідно обробити вічнозелений кущ інсектицидними засобами. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч).

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Тсуга канадська Джедделох

Тсуга канадская Джедделох

Tsuga canadensis Jeddeloh

 

Синоніми: тсуга повільно зростаюча, тсуга подушковидна.

Походження / історія: виведена в 1950 р. в німецькому розсаднику в Ольденбурзі і до теперішнього часу є однією з найпоширеніших карликових форм тсуги.

Опис: тсуга канадська Джедделох - мініатюрне, повільно зростаюче, карликове деревце з пониклими гілками, які утворюють воронкоподібну, щільну крону. Кора пагонів - фіолетово-сіра. Хвоя світло-зелена з яскраво-зеленими приростами. Рослина відмінно виглядає на невеликих ділянках і кам'янистих садках.

Тсуга канадська Джедделох стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: округла, з воронкоподібним заглибленням на верхівці, асоціюється з гніздом.

Висота / діаметр: тсуга Jeddeloh у віці 10 років досягає висоти 0,5 м при такому ж діаметрі.

Швидкість зростання: повільно зростаюча рослина. Щорічний приріст гілок 5-10 см.

Плоди: шишки на короткому черешку, яйцеподібні, з тупим кінцем, довжиною 1,5-2 см.

Хвоя: для такого маленького розміру, досить велика і досягає 8-16 мм в довжину, голковидна, але ніжна, має приємний зелений колір.

Пагони: тонкі, звисаючі, розташовані променисто від стовбура. Вони утворюють своєрідну шапочку з гніздовидною лійкою на маківці.

Коренева система: у тсуги поверхнева коренева система.

Ставлення до світла: відносно тіньовитривала рослина, добре розвивається в частково затінених прохолодних місцях, закритих від вітру. Для посадки краще обирати тінисті і напівзатінені місця, так як на сонячних ділянках, особливо навесні, хвоя може підгорати.

Вид ґрунту: рослина добре розвивається на свіжих, родючих, вологих, підкислених, добре дренованих ґрунтах з великою кількістю поживних речовин. Тсуга не виносить застою води.

Застосування: тсуга канадська відмінно виглядає як в групових, так і в солітерних посадках. Гармонує в композиції з іншими хвойними, особливо в затінених місцях, нерідко висаджують з листяними рослинами. Успішно застосовується в посадках нижнього ярусу лісової зони під пологом листяних дерев і кущів. Також може вирощуватися в декоративних контейнерах.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Тсугу канадську Джедделох в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).

Полив: поливати тсугу канадську Jeddeloh потрібно щотижня, по 10 л води на метр ґрунту. Засуху рослина переносить погано, тому ґрунт завжди повинен бути вологим. Час від часу корисно обприскувати крону рослини, але робити це потрібно в похмурі дні, щоб сонячне світло не залишило опіків на хвої.

Обрізка: обрізають тсугу досить рідко, рослина занадто повільно зростає і довгий час не міняє свою форму. Рекомендується щорічно проводити тільки санітарну стрижку, зрізати сухі і хворі гілочки, а також видаляти пагони, що стеляться по землі.

Догляд: як і більшість хвойних рослин, тсуга потребує регулярного поливу і не варто забувати і про обприскуваннях крони.

Тсуга не вимагає постійного внесення добрив, досить в осінній або весняний період підгодувати її компостом. Але не варто переборщувати з ним: дерево цього не любить. Крім компосту для підгодівлі тсуги також підійдуть суміші з великим вмістом фосфору, калію та інших мікроелементів, а ось азотні добрива, навпаки, протипоказані.

Оскільки тсуга зростає дуже повільно, в стрижки вона не потребує, однак гілки,що торкаються землі краще підрізати, щоб уникнути підгнивання.

Для рослини небезпечний не стільки мороз, скільки сніг. Тому його потрібно періодично скидати з гілок, щоб вони не зламалися.

З кінця лютого до кінця березня в сонячні дні необхідно вигрібати сніг з внутрішньої частини або затінювати білим матеріалом для того, щоб не допустити утворення крижаної / сніжної оптичної лінзи, яка за кілька сонячних днів може випалити внутрішню частину крони. Якщо лід закріпився у внутрішній частині і не руйнується без пошкодження хвої - обсипте лінзу чорною землею або низинним чорним торфом - в перший сонячний день лід розтане без опіку рослини.

Хвороби і шкідники: до захворювань вона схильна мало - особливо при дотриманні правильної агротехніки. При вирощуванні на перезволоженому ґрунті рослина може постраждати від грибкових захворювань, в такому випадку кінчики молодих пагонів у куща почнуть засихати, а хвоя пожовтіє і стане обсипатися. Щоб вилікувати рослину, потрібно скоротити кількість поливів і підсушити ґрунт. Дуже важливо спочатку правильно обирати ділянку для тсуги Джедделох і організувати хороший дренаж.

Іноді канадська тсуга страждає від іржі, в цьому випадку на її хвої з'являються іржаві нарости, після чого кущ починає сохнути і в'янути. З іржею борються за допомогою фунгіцидів, а сильно постраждалі частини рослини видаляють. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

З комах для канадської тсуги небезпечні павутинний кліщ, щитівка, гусениці і тля. Якщо на хвої рослини з'явилися личинки комах, необхідно обробити вічнозелений кущ інсектицидними засобами. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч).

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Гніздовидні;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Світло Сонце; Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Потребує захисту від вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Вересові і кислі сади;
Рослина для живоплоту Низький (0,5-1м);
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Тсуга канадська Джедделох | Тсуга канадская Джедделох | Tsuga canadensis Jeddeloh